• تلفن : 02144483009
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Leupromer® 7/5


Image

سرطان پروستات مردان

مراقبت شما، به عهده تعهد ما

لوپرولید در طبقه خود داروی شماره 1 تجویزشده در ایالات‌متحده * برای معالجه سرطان پیشرفته پروستات است.Leupromer®  7.5 میلی‌گرمی تستوسترونی را که باعث سرطان پروستات وابسته به تستوسترون می‌شود، سرکوب می‌کند. لوپرولید استات یک GnRHa  است که به‌طور گسترده برای درمان بیماری‌های وابسته به هورمون در زنان و مردان استفاده می‌شود. تجویز طولانی‌مدت یک GnRHa منجر به تنظیم مجدد گیرنده‌های GnRH در غده هیپوفیز می‌شود که موجب سرکوب کامل هورمون لوتئین کننده (LH)، هورمون تحریک‌کننده فولیکول و استروئیدهای غده جنسی پس از یک مرحله تحریک اولیه (شعله‌ور شدن هورمون) می‌شود. معمولاً طی 4 هفته پس از شروع درمان با لوپرولید استات، تستوسترون سرم به میزان تقریباً برابر با جراحی کاستراسیون کاهش می‌یابد.


 


آندومتریوز در خانم‌ها

 

در رشته زنان و زایمان لوپرولید به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای درمان آندومتریوز ترویج می‌شود. تزریقLeupromer®  7.5 میلی‌گرمی به مدت 1 ماه در مدیریت آندومتریوز ازجمله تسکین درد و کاهش ضایعات آندومتر انجام می‌شود. Leupromer® 7.5 میلی‌گرمی به همراه روزانه 5 میلی‌گرم نورورتیندرون استات (میزان باقی‌مانده *) همچنین برای مدیریت اولیه آندومتریوز و برای مدیریت عود کردن علائم پیشنهاد می‌شود.

 آندومتریوز: در 10٪ از خانم‌هایی که در سن فرزندآوری قرار دارند، نوعی اختلال زنان وجود دارد که ویژگی اصلی آن وجود بافتی مانند آندومتر در خارج از رحم یا حفره آندومتر می‌باشد. این ضایعات به‌طورمعمول در تخمدان‌ها مشاهده می‌شود اما طبق مطالعات در بسیاری از مناطق دیگر لگن هم رشد می‌کند. آندومتریوز در 15-25٪ موارد عامل درد لگن است و با علائم اصلی دیسمنوره ارتباط دارد. درمان اولیه توصیه‌شده حداکثر به میزان 6 ماه است. تکرار درمان آندومتر هم باید به 6 ماه محدود شود.


فیبروئید

تزریق Leupromer®  7.5 میلی‌گرمی به مدت 1 ماه همراه با آهن درمانی قبل از عمل فیبروئید برای بهبود کم‌خونی به دلیل خونریزی واژن ناشی از فیبروئیدها استفاده می‌شود. اکثر پزشکان ممکن است به مدت یک ماه تنها استفاده از آهن را آزمایش کنند، زیرا برخی از بیماران مبتلابه کم‌خونی تنها با آهن بهبود می‌یابد. توصیه می‌شود Leupromer® 7.5 گرمی در بیماران مبتلابه فیبروید بیش از سه ماه مصرف نشود.

فیبرویدها، تومورهای خوش‌خیمی هستند که از سلول‌های ماهیچه صاف درون رحم ناشی می‌شوند. میوما شایع‌ترین نوع این‌گونه تومورهای خوش‌خیم است که در 20-50 درصد زنان در دوره باروری پیش می‌آید. همانند اندومتروز، علائم مشاهده‌شده شامل درد/فشار در لگن، قاعدگی دردناک، خونریزی و عدم کارکرد اندام‌های تولیدمثلی و مجاور است. میوما علت 40 درصد از عمل‌های هیسترکتومی انجام‌شده در ایالات‌متحده است. همانند اندومتروز، این تومورها به محیط هورمونی خود حساس هستند و بنابراین از سرکوب هورمونی با آگونیست های GnRH، به‌خصوص لیوپرولید استات، جهت مدیریت این بیماری استفاده می‌شود. لیوپرولید استات عموماً به‌صورت یک اقدام پیش از عمل جراحی برای کوچک ساختن اندازه تومور انجام می‌شود.

گمان می‌رود که لیوپرولید استات سیگنالینگ استرادیول و پروژستروژن را در کاهش اندازه لیومیوم‌ رحمی را سرکوب می‌کند.

 

بلوغ زودرس مرکزی در کودکان (CPP)

تزریق Leupromer®  7.5 میلی‌گرم به مدت 1 ماهه برای معالجه كودكان دارای بلوغ زودرس مرکزی (CPP) تجویز می‌شود.

لوپرولید استات درمان شماره 1 تجویزشده برای بلوغ مرکزی (CPP) در ایالات‌متحده است

 
بلوغ زودرس را متوقف کنید.
                        دوران کودکی را ادامه دهید.

تزریقLeupromer®  7.5 میلی‌گرمی به مدت 1 ماه باعث سرکوب مؤثر موردنیاز می‌شود.

مشکلات روان‌پزشکی در بیمارانی که آگونیست های GnRH ازجمله Leupromer®  7.5 میلی‌گرمی را مصرف کرده‌اند، گزارش‌شده است. این مشکلات شامل ناتوانی عاطفی مانند گریه، تحریک‌پذیری، بی‌تاب بودن، عصبانیت و پرخاشگری است.

بر بهبود یا بدتر شدن علائم روان‌پزشکی در طول درمان نظارت کنید.

مراجع1: IMS Health، بازرسی نسخه ملی IMS، ژوئن 2016.


 

 

Image

© 2019 کلیه حقوق این وب سایت نزد واریان فارمد محفوظ می باشد