• تلفن : 02144483009
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Variopeptyl® 3/75


Image

بلوغ زودرس مرکزی (CPP)


واروپپتیل 3.75 میلی‌گرم (تریپتورلین استات)

برای مدت 1 ماه تزریق این ماده برای معالجه كودكان دارای بلوغ زودرس مرکزی (CPP) تجویز می‌شود. تریپتورلین استات شیوه درمانی تائید شده FDA برای بلوغ زودرس مرکزی (CPP) است.

واریوپپتیل 0.1 برای آزمایش تائید CPP:

معیار اصلی برای تائید آزمایشگاهی CPP، آزمایش تحریکGnRH  (واریوپپتیل 0.1) است. پیش از تزریق، میزان تزریق غلظت سرمیFSH، LH و استرادیول را اندازه‌گیری نمایید، سپس غلظت سرمی FSH، LH در 3 ساعت و استرادیول را در 24 ساعت اندازه‌گیری کنید، پس از تزریق زیرپوستی واریوپپتیلول 0.1 میلی‌گرم، واریوپپتیل 3.75 میلی‌گرم سرکوب مؤثر موردنیاز را در مرحله اولیه فراهم می‌کند. ازنظر درمانی، گنادوتروپینها و استروئیدهای جنسی به دلیل اثر تحریک اولیه دارو از سطح پایه بالاتر می روند. ممکن است افزایش نشانه بالینی و علائم بلوغ مشاهده شود، وقایعی روان‌پزشکی در بیمارانی که آگونیست GnRH مصرف می‌کنند، گزارش‌شده است. این وقایع شامل بی‌ثباتی عاطفی مانند گریه، تحریک‌پذیری، بی‌تاب بودن، عصبانیت و پرخاشگری است.
سرطان پروستات
تریپتورلین اولین روش درمانی هورمونی برای بیماران مبتلابه سرطان پیشرفته غیر متاستاتیک یا متاستاتیک پروستات است. واریوپپتیل 3.75 میلی‌گرم تستوسترون را که باعث رشد سلول‌های سرطانی پروستات وابسته به تستوسترون می‌شود، سرکوب می‌کند.
تریپتورلین استات یک GnRHa است که به‌طور گسترده برای درمان بیماری‌های وابسته به هورمون در زنان و مردان استفاده می‌شود. تجویز طولانی‌مدت GnRHa منجر به تنظیم مجدد گیرنده GnRH در غده هیپوفیز می‌شود که موجب سرکوب کامل هورمون لوتئینه کننده (LH)، هورمون تحریک‌کننده فولیکول و استروئید غدد جنسی بعد از یک مرحله تحریک اولیه (شعله‌ور شدن هورمون) می‌شود. معمولاً طی 6 هفته پس از شروع درمان با استریپ تریپتورلین، تستوسترون سرم به میزانی تقریباً برابر با جراحی کاستراسیون کاهش می‌یابد. ایمنی در برابر بی‌ثباتی و عوارض جانبی به‌طورکلی. تریپتورلین استات یک داروی بسیار ایمن و قابل‌پذیرش محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین نگرانی در مورداستفاده از آنالوگ GnRh اثر تحریکی اولیه تولیدی آن می‌باشد. این یک مشکل برای همه بیماری‌هایی است که با استفاده از این دارو درمان می‌شوند. به‌عنوان یک آگونیست فوق قوی، هنگام تزریق این دارو، افزایشی شدید و سریع در غلظت سرمیLH، FSH و استروئیدهای جنسی رخ می‌دهد، که این افزایش که "شعله‌ور شدن" نامیده می‌شود. این امر می‌تواند وضعیت را در ابتدا تشدید کند، پیش از آنکه سطح هورمون به سطح یائسگی یا کاستراسیون کاهش یابد. شعله‌ور شدن با بدتر شدن علائم در حین درمان بیماری همراه است. واریوپپتیل 3.75 میلی‌گرمی در دو سرنگ آماده تهیه می‌شود: سرنگ A با کیفیت بالا تریپتولین استات تولید سوئیس با کیفیت عالی 3.75 میلی‌گرم و سرنگ B حاوی یک محلول پلیمری ساخته‌شده آلمانی به میزان 245 میلی‌گرم است.


واریوپپتی 3.75 (تریپتولین استات) به‌طور فزاینده‌ای برای درمان سرطان پستان در زنان مبتلابه بیماری‌های خفیف استفاده می‌شود. این مواد گیرنده‌های GnRH هیپوفیز را به‌طور منفی تنظیم می‌کنند و درنتیجه موجب سرکوب رهاسازی هورمون لوتئین کننده (LH) و هورمون تحریک‌کننده فولیکول (FSH) می‌شوند که به‌نوبه خود منبع اصلی تولید استرادیول در تخمدان‌ها را کاهش می‌دهند. طبق مطالعات آگونیست های GnRH در زنانی که پیش از یائسگی تخمدان خود را با عمل جراحی برداشته و مبتلابه سرطان پیشرفته پستان هستند، ازنظر درمانی مؤثر است. درمان با واریوپپتیل 3.75 (تریپتورلین استات) می‌تواند خطر ابتلا به نارسایی زودرس تخمدان (POI) ناشی از شیمی‌درمانی را در زنان مبتلابه سرطان اولیه پستان کاهش دهد. سمیت تخمدان ناشی از شیمی‌درمانی در خانم‌های جوان بسیار مهم است، زیرا ممکن است منجر به از دست رفتن باروری و یائسگی زودرس شود ... به‌تبع آن سبب افزایش خطر ابتلا به طیف وسیعی از عوارض جانبی بهداشتی ازجمله علائم یائسگی، پوکی استخوان، اختلال عملکرد جنسی، بیماری قلبی عروقی و از بین رفتن عملکرد عصبی شود.

سلامتی شما، آرزوی ما

مزایای ژل‌های شکل گیرنده در محل (In situ-forming): مقدار ناچیزی از مواد تزریق (0.4 مایل) روش تزریق زیرپوستی قابل جابجایی (در صورت واکنش آلرژیک) کاهش اثرات جانبی افزایش اثربخشی کاهش دفعات مصرف افزایش مقرون‌به‌صرفگی.

Image

© 2019 کلیه حقوق این وب سایت نزد واریان فارمد محفوظ می باشد