• تلفن : 02144483009
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فن‌آوری‌های ما


استراتژی تحقیق و توسعه واریان فارمد بر روی درمآن‌های ویژه بیماری‌های نادر با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته متمرکزشده است. ما توجه خود را به تأمین نیازهای پزشکی مردم در سراسر جهان با شیوه‌های درمانی خلاقانه جدید معطوف ساخته‌ایم. محققان ما موفق به کشف داروهای نوآورانه و درمان بیماری‌های نادر از سرطان گرفته تا ناباروری و بلوغ شده‌اند.
دارورسانی با پلیمر تشکیل شونده در محل (In situ forming) :تحقیقات گسترده‌ای در زمینه طراحی سیستم‌های دارورسانی انجام‌شده است. توسعه ایمپلنت‌های در محل در طی چند سال گذشته به‌طور عمده‌ای موردتوجه قرارگرفته است. توانایی تزریق دارویی گنجانده‌شده در یک پلیمر به یک محل موضعی، به‌طوری‌که پلیمر یک توده دارویی نیمه جامد را تشکیل دهد، دارای چندین مزیت است. ازجمله این مزایا سهولت استفاده و دارورسانی موضعی و طولانی‌مدت است. تشکیل ژل در محل درنتیجه یک یا ترکیبی از محرک‌های مختلف مانند تغییر pH، تعدیل دما و تبادل حلال رخ می‌دهد. پلیمرهای طبیعی و مصنوعی متنوعی برای تولید فرمولاسیون سیستم‌های دارورسانی در محل مورداستفاده قرار می‌گیرد.
تیم واریان فارمد استراتژی‌های مختلفی را که برای تهیه سیستم‌های دارورسانی در محل استفاده‌شده است، توسعه داده و هم‌اکنون یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه است.
Image

دارورسانی لیپوزومی:

توده تزریقی مبتنی بر لیپید به‌منظور ارائه اثربخشی درمانی در طی دوره‌های طولانی‌مدت - از چند روز تا ماه‌ها - با یک تزریق واحد طراحی‌شده است. این توده دارای قابلیت این است که ضمن افزایش تبعیت بیمار از درمان، میزان مصرف داروهای روزانه را کاهش دهد. این توده برای پپتیدهای بیولوژیکی و همچنین مولکول‌های کوچک مناسب است. این توده شامل یک مایع مبتنی بر چربی با یک ماده فعال حل‌شده است که به‌راحتی می‌توان آن را با استفاده از یک سرنگ معمولی و یک سوزن نازک به‌صورت زیر جلدی تزریق نمود. پس از تماس با مایعات موجود در بافت، محلول لیپید به ژل کریستالی مایع تبدیل می‌شود، که به‌طور مؤثری ماده فعال را محصور می‌کند. ترکیب دارو به‌آرامی آزاد می‌شود، زیرا ماتریس کریستالی مایع به‌تدریج در بافت تخریب می‌شود و بسته به ترکیب آن، می‌توان انتشار آن را از چند روز تا هفته‌ها یا ماه‌ها تنظیم نمود.

 
 

دارورسانی با میکروذرات:

سیستم‌های دارورسانی نوین دارای چندین مزیت نسبت به درمان سنتی با استفاده از چند دوز هستند. میکروسفرها نه‌تنها به دلیل انتشار طولانی‌مدت بلکه همچنین به دلیل کشاندن داروهای ضد سرطان به سمت تومور توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. میکروسفرهای پلیمری به دلیل توانایی خود در محاصره انواع داروها، قابلیت زیست سازگاری، فراهمی زیستی بالا و ویژگی‌های پایدار انتشار دارو، شیوه درمانی ایده آلی محسوب می‌شوند. ازلحاظ ویژگی میکروسفرها پودرهای جامد در جریانی هستند که از پروتئین یا پلیمر مصنوعی تشکیل‌شده‌اند که دارای ماهیت قابل‌تجزیه هستند. میکروسفرهای با اندازه ذراتی در محدوده بین 0.1-200 میکرومتر، می‌توانند از چندین مسیر مانند دهان، والدین، بینی، چشم، چشم، ترانس درمال، کولون و غیره خود را به محل درمان برسانند. تیم تحقیق و توسعه واریان فارمد درحال‌توسعه دادن سیستم‌های دارورسانی با میکروسفرها برای شیوه درمانی وابسته به افیون‌ها هستند.

 
Image

© 2019 کلیه حقوق این وب سایت نزد واریان فارمد محفوظ می باشد